Araç Değer Kaybı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Araç Değer Kaybını Nedir?

“Araçlarda değer kaybı nedir?” sorusu, bugün kaza yapan birçok sürücünün karşısına çıkmaktadır. Araç değer kaybı, meydana gelen bir kaza sonrası onarılan aracın ikinci el piyasa fiyatına göre değer kaybetmesidir. Kazanın ardından tamir edilen aracın onarımı her ne kadar kusursuz olsa dahi, arabanın satış fiyatı kaza öncesi belirlenen satış fiyatından her halükarda daha düşük olacaktır.

Araçlarda Değer Kaybı Nasıl Olur?

Araç kazaları sonrası birçok sürücü arabasını tamir ettirdikten sonra satmaya eğilim gösterir. Bu tarz durumların yaşanması sonucu aracın ikinci el satış fiyatında düşüş olduğunu gözlemleyen araç sahiplerinin çokluğu, araçlarda değer kaybı sorununda bilincin artmasına vesile olmuştur. Kaza yaparak hasar gören bir araç, onarıldıktan sonra hasarın derecesine göre değer kaybı yaşar. Değer kaybını karşılayacak taraf ise, kazada tamamen kusurlu ya da diğer sürücüye nazaran daha kusurlu olan taraftır.

Araç Değer Kaybını Alabilmek için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Araç değer kaybını alabilmek için en temel kriter aracınızın 165.000 km’yi geçmemiş olmasıdır. 2. Olarak kazada suçlu taraf olmamanız gerekmektedir.

Süreç Nasıl İşliyor

Bize başvuru yapmanız halinde araç değer kaybınız hesaplanmaktadır, ortaya çıkan değer kaybını bize yetki vermeniz halinde kusurlu tarafın trafik sigortasından  tahsil edip tarafınıza ödüyoruz.

Aracım Ne Kadar Değer Kaybetti?

Aracınızın değer Kaybı ancak araç plaka bilgisini bizlere iletmeniz halinde inceleyip tespit edilir.

Aracımın Değer Kaybını Nasil Tespit Ediyorsunuz?

Değer kaybı tespit edilirken dikkat edilen hususlar:

– Aracın kilometresi,
– Kaza geçmişi
– Onarım bilgisi
– Piyasa değeri
– Kullanım amacıdır.

Neden bize başvurmalısınız?

Sigorta şirketleri aracınızın değer kaybının çok altında sizlere ödemeler yapmaktadır. Biz Met Sigorta Danışmanlık firması olarak işlemlerinizi takip ederek sorumluluğu üslenmekte ve işlemlerinizi ücretsiz olarak takip etmekteyiz.

Aracınızın kaza sonrası değer kaybını hesaplamak ister misiniz?

Bilgilerinizi bıraktıktan sonra değer kaybınızı uzmanlarımız hesaplayıp dönüş sağlayacaktır.

Hesapla!